چگونه اشتراک های قانونی اسپاتیفای را از غیر قانونی تشخیص بدیم ؟

نحوه تشخیص اشتراک غیرقانونی اسپاتیفیای

امروزه با گسترش روز افزون استفاده از وسایل الکترونیکی ، نیاز طبیعی انسان هست که روزانه چندین ساعت به موسیقی گوش دهد ، به همین جهت امروزه سرویس های بسیاری برای گوش دادن به موسیقی ، به راحت طلبی انسان کمک بسیاری کرده ، این سرویس ها همچون اسپاتیفای، تایدال، اپل موزیک و… میباشد و از طرفی که فروش اینس سرویس ها تراکم زیادی پیدا کرده ، تشخیص قانونی بودن اسپاتیفای مقداری سخت میباشد !

اسپاتیفای (Spotify) در حال حاضر یکی از محبوب ترین سرویس های پخش آنلاین موسیقی در دنیاست و عواملی مثل فیلتر نبود ، دسترسی آسان ، آرشیو غنی موسیقی و پلی لیست و … باعث شده اند که این محبوبیت بین جوانان ایرانی نیز رخنه کرده باشد.به همین دلیل وبسایت ها، کانال های تلگرامی و پیج های اینستاگرامی زیادی اقدام به پرمیوم سازی اکانت کاربران کرده اند، ما در این مقاله به شما در تشخیص قانونی بودن اسپاتیفای کمک میکنیم.

ولی متاسفانه تعداد بیشماری از این سرویس دهنده ها به صورت غیر قانونی اقدام به خرید اکانت اسپاتیفای (Spotify) میکنند که باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای کابران می شود.

روش استفاده اسپاتیفای

به چه نوع اشتراک هایی غیرقانونی میگویند ؟

در کل به اشتراک هایی که روش پرداخت آن به صورت غیرقانونی انجام شود ( برای مثال کارت بانک هکی ) ، اشتراک های غیرقانونی میگویند ، هرچند که اشتراک های غیرقانونی تنها به این 1 مورد منتهی نمیشود .

حدود 90 درصد فروشندگان اسپاتیفای در ایران متاسفانه به جز متودی که در بالا ذکر شد ، از روش های کرک / هک اکانت ، و اسفاده از تریال(Trial) به شما عزیزان سرویس ارائه میدهند که همین موضوع باعث پریدن مکرر اکانت های شما عزیزان میشه و عملا میشه گفت اینگونه اشتراک های اسپاتیفای غیرقانونی هستند !

مهم : اما هیچوقت نباید قافل شد که بسیاری از وبسایت های معتبر هم هستند که سرویس های متنوع کاملا قانونی و معتبر بهتون اراِئه میدن ! 

اشتراک غیر قانونی چه پیامد و مشکلاتی در پی دارد؟

استفاده از اشتراک غیر قانونی اسپاتیفای فارغ از غیر اخلاقی بودن، دارای پیامد های جانبی نیز می باشد، برخی از آن ها عبارتند از :

-امکان قطعی و خارج شدن از حالت پریمیوم اکانت

– امکان لیمیت شدن اکانت

– امکان ثبت اطلاعات و مشخصات شما در خرید غیر قانونی

مهم : با خرید اشتراک های قانونی از لاینداسپات ، به شما تضمین این موضوع که اکانت کاملا قانونی است داده میشه ، همچنین شما با اطلاع رسانی های تیم ما اگر به موقع اقدام به تمدید اشتراک خود کنید ، اکانت شما به هیچ وجه لیمیت نخواهد شد و تا ابد قابل شارژ مجدد میباشد

تمدید اکانت اسپایتفای

معیار های قیمت اشتراک های اسپاتیفای چیست ؟

معیار اصلی قیمت اشتراک های اسپاتیفای قانونی ، نوع سرویس ارائه شده میباشد. اسپاتیفای در کل 3 مدل سرویس را ارائه میدهد که شامل Individual (تک نفره) ، Family(خانواده)  و Duo(دو نفره) میباشد ، بیایید تفاوت هارو در پایین با هم بررسی کنیم :

  • فمیلی : در این نوع اشتراک ، یک فمیلی پلن توسط لاینداسپات خریدش انجام میشه و این اشتراک توانایی فعالسازی اکانت 5 نفر رو داره .
  • تک نفره : این اشتراک تنها بر روی یک اکانت فعال و پرداخت میشه ، عموما فقط قیمتش بالاتره(به جر سرویس Trial) و برای یوزر هیچ تفاوتی با فمیلی ندارد .
  • دو نفره : این سرویس در کل فروش کمی دارد و صرفه خاصی ندارد ، تفاوتش هم فقط اینه که با استفاده ازش میشه 2 اکانت رو فعال کرد .

 روش فعالسازی اشتراک ها در لاینداسپات به صورت Family انجام میشه ، این موضوع باعث میشه با حفظ قیمت هایی به صرفه، بتونیم قانونی بودن اسپاتیفای رو بهتون تضمین کنیم !

نکته مهم : در روش فعالسازی فمیلی ، بر خلاف تصور اینکه اطلاعات اکانت شما با بقیه اعضا به اشتراک گذاشته میشه ، به هیچ وجه اینجوری نیست و کامل در اشتباهید . در سرویس های فمیلی هیچ اطلاعاتی بین اعضای پلن قابل مشاهده و دیدن نیست ، در واقع برای یوزر هیچ فرقی با پرمیوم تک نفره نداره !

از چه راه هایی می توان به غیر قانونی بودن اشتراک اسپاتیفای پی برد؟

2 نکته مهم :

-یکی از باور های رایج و غلط میان تقریبا همه افراد که همه فروشندگان اشتراک غیر قانونی از این موضوع سو استفاده می کنند در این است که اغلب افراد گمان می کنند اگر اکانت شخصی خودشان پرمیوم شود به منزله این است که حتما در حال استفاده از اشتراک قانونی هستند.اما در اصل به اشتراک هایی غیر قانونی گفته می شود که مبلغ ارزی و پرداختی آن از راه غیر قانونی به دست آمده باشد.پس توصیه می شود هیچ گاه به این امر بسنده نکنید

-اسپاتیفای به هیچ عنوان و در هیچ بازه زمانی تعرفه پرمیوم دائم یا مادام العمر ارائه نداده و نمی دهد! و در صورت مشاهده اینگونه پلن و تعرفه ها ، اشتراک شما قطعا غیر قانونی خواهد بود. لذا فروشگاه یا سرویس دهنده ای که این نوع اشتراک را ارائه می دهد، قطعا منبع قابل اعتمادی جهت خرید شما نخواهد بود.

یکی دیگر از نشانه های شک کردن به قانونی بودن اکانت، مشاهده نام و نشان سرویس دهنده به عنوان Family Manager در قسمت Premium Family اکانت است. معمولا افرادی که برای جلوگیری از رهگیری اکانت ، نام و مشخصات خود یا فروشگاه خود را روی اکانت فمیلی اصلی (Family Manager) ثبت نمی کنند.

کافی است از طریق پنل کاربری وبسایت اسپاتیفای اکانت خود را باز کرده و به قسمت Premium Family رفته و نام Plan Manager را مورد بررسی قرار دهید.

در صورت مشاهده نکردن، نام و لگو سرویس دهنده میتوان به قانونی بودن اشتراک شک کرد.

یا در صورت مشاهده نام یا پروفایل افراد خارجی در میان اعضا یا مدیر فمیلی ، میتوان به قانونی بودن اشتراک شک کرد و احتمالا اکانت شما با یک اکانت فمیلی هک شده (کرک شده) پریمیوم شده است.

نمونه فمیلی پلن معتبر

کلام آخر :

 

شما با خرید اشتراک های غیرقانونی ، چه با آگاهی و بدون آگاهی ، استفاده از اسپاتیفای غیرقانونی را رواج میدهید ! این کار شما با رایگان گوش دادن هیچ فرقی نداره …

بیاید تغییر رو از خودمون شروع کنیم !